DCC95HT3R
Dart 9-1/2" Triple-Compartment Foam Containers - White - Foam Body - 100/Pack - 2 / Carton
Item Number: DCC95HT3R
Retail Price: 123.90
Quantity in Stock: 142
Quantity:
  • High insulation design perfectly transports and stores hot and cold foods
  • Secure closure improves handling and protects against accidental openings
  • Perforated hinge easily removes for a less cluttered dining experience
  • Lid doubles as extra plate to conveniently share meals
Additional Information
General Information
Manufacturer: Dart Container Corporation
Manufacturer Part Number: 95HT3
Manufacturer Website Address: https://www.dartcontainer.com
Brand Name: Dart
Product Name: 9-1/2" Triple-Compartment Foam Containers
Packaged Quantity: 2 / Carton
Product Type: Table Ware
Product Information
Kitchenware Type: Food Container
Quantity Per Container: 100
Container Type: Pack
Kitchenware Details: 1 x Food Container
Physical Characteristics
Color Family: White
Product Color: White
Product Material: Foam
Height: 3"
Width: 9.3"
Length: 9.5"