MMM686A1
Post-it® Durable Tabs - Write-on Tab(s) - 1.50" Tab Height x 2" Tab Width - Blue, Green, Red, Yellow Tab(s) - Repositionable - 1 Pack
Item Number: MMM686A1
Retail Price: 5.55
Quantity in Stock: 487
Quantity:
  • Easily organize planners and calendars into sections
  • Assorted colors give you flexibility to organize by color
  • Durable, writable, repositionable
  • Also great for binders, notebooks and file folders
  • Sticks securely, removes cleanly
Additional Information
Post-it Durable Hanging File Folder Tabs make it simple to name and label files. Great for storing and retrieving documents and displaying an organized, professional image. Tabs are angled for easy viewing from above file drawers. Tough, long-lasting 2" tabs withstand repeated use. Each tab is easy to write on, apply and reposition and offers plenty of space for labeling.
General Information
Manufacturer: 3M
Manufacturer Part Number: 686A-1
Manufacturer Website Address: https://www.3m.com
Brand Name: Post-it®
Product Line: Durable
Product Name: Durable Tabs
Marketing Information: Post-it Durable Hanging File Folder Tabs make it simple to name and label files. Great for storing and retrieving documents and displaying an organized, professional image. Tabs are angled for easy viewing from above file drawers. Tough, long-lasting 2" tabs withstand repeated use. Each tab is easy to write on, apply and reposition and offers plenty of space for labeling.
Packaged Quantity: 1 Pack
Product Type: File Tab
Product Information
Tab Style: Write-on
Tab Height: 1.50"
Tab Width: 2"