MMMMW85B
3M Precise Mouse Pad with Gel Wrist Rest - 0.70" Height x 8.50" Width x 9" Depth - Black - Gel - 1 Each
Item Number: MMMMW85B
Retail Price: 67.97
Quantity in Stock: 90
Quantity:
  • Battery-saving design for wireless mice
  • Precise mousing surface to optimize optical mice precision
  • 3M Gel Technology to stay in the zone with good form and comfort
  • Built-in wrist rest
Additional Information
General Information
Manufacturer: 3M
Manufacturer Part Number: MW85B
Manufacturer Website Address: https://www.3m.com
Brand Name: 3M
Product Line: Precise
Product Name: Precise Mouse Pad with Gel Wrist Rest
Packaged Quantity: 1 Each
Product Type: Mouse Pad
Physical Characteristics
Color Family: Black
Product Color: Black
Product Material: Gel
Height: 0.70"
Width: 8.50"
Depth: 9"
Miscellaneous
Additional Information:
Battery saving design extends battery life of wireless mice up to 50%.*
Product dimensions: 8.5 in (W) x 9 in (D) x .7 in (H)